O mně

 

Jmenuji se Dominika Mertová, je mi 28 let a pocházím z malé vesničky v Beskydech. Momentálně žiju ve vedlejší vesnici spolu s přítelem v našem kouzelném domečku, který sdílíme ještě s kočičkou Lunou.
Jsem taková malá dobrodružná duše s úsměvem na tváři a rozcuchanými vlasy. Typický ohnivý Střelec, který dost často rychleji mluví než myslí, milující život, přírodu, hory, cestování.

V žilách mi místo krve koluje káva, často i víno, ráda vařím a jsem totální kočičí máma.

Odmalička je mou nejoblíbenější barvou modrá, vždy jsem milovala pozorovat nebe, fascinuje mě oceán a vesmír. Pravděpodobně je to důvodem, proč  jsou odstíny modré barvy hlavní dominantou mé tvorby.

Mimo tvoření pracuji pár dní v týdnu jako baristka v prodejně s výběrovou kávou, je to takový únik z mého tvořivého světa, do kterého se pak zase ráda vracím. Zhruba 6 let jsem trenérka Street Dance, učím párkrát do týdne děti a dospělé. V týdnu chodívám na lekce jógy a jumpingu nebo se toulám beskydskou přírodou.

Svůj volný čas nejčastěji trávím s přítelem, v zimě hledáme prašan, mimo ni zase bikeparky.

47E46217-BABE-4DC3-AA6F-B08B6817F50A 

 

Jak vzniklo DOMI WILD ART?

 

V úvodu bych chtěla zmínit, že když jsem mohla začít já, může úplně každý. Nejdůležitější je udělat první krok, i když je do neznáma.

 

Svou tvorbu jsem aktivně a oficiálně započala na přelomu roku 2018/19, život mi naservíroval takové okolnosti, že jsem do toho musela skočit po hlavě a opravdu tomu věřit.

Do té doby jsem pracovala ve firmě od mého otce jako administrativní pracovnice. Věděla jsem, že sedět v kanceláři každý den 8 hodin denně sice není pro mě, ale v té době jsem se ještě hledala a tohle byla fajn varianta, navíc mi taťka toleroval mé cestování, i když jsem dovolenou měla dávno přečerpanou.

Nicméně ke konci roku 2018 to život zařídil po svém, taťka přišel o firmu a tak jsem ze dne na den přišla o práci. Aby toho nebylo málo, zrovna v tom stejném období jsme s přítelem ukončovali dlouholetý vztah a tak jsem musela mimo jiné řešit i otázku bydlení a to v hodně krátké době…

 

Než se vrátím k pokračování v příběhu, chci zmínit, že od podzimu 2018 už jsem měla založený tvořící Instagram. Nebylo to úplně z mé vlastní iniciativy, protože jsem si vůbec nebyla vědoma svého talentu, ale dotlačil mě k tomu partner a okolí, které vidělo nějaké mé dílka pro radost a říkali, že jsem blázen, že to neukazuji okolí. Začala jsem tedy sdílet a k mému překvapení se ke mě dostávala velmi pozitivní zpětná vazba. Měla jsem nepopsatelnou radost a nepřestávalo mě to překvapovat.

 

V novém roce 2019 jsem se tedy vydávala na úplně neznámou cestu. Řekla jsem si, že se opřu do tvoření naplno a najdu si své bydlení. Po čase se objevil krásný byt, sice dražší než jsem měla v plánu, ale říkala jsem si, že mě placení nájmu donutí makat. V půlce ledna jsem se stěhovala a začala neznámá životní etapa.

Bylo pro mě nové být po tolika letech sama za sebe a nedělit se o náklady na domácnost.

Tvořila jsem ve dne v noci, trénovala tanec a brala různé brigády. Bylo to obecně těžké období, ale zpětně jsem za to samozřejmě nejvděčnější. Hodně jsem ztratila, ale ještě víc získala. Musela jsem tomu věřit a za podpory mé rodiny, blízkých a Vás všech, jsem to zvládla.

 

Bez umělecké školy, kurzů “jen” s největší pokorou, láskou v srdci a štětcem v ruce dnes vytvářím svůj svět. Jsem moc ráda, že mohu pronikat i do toho Vašeho, ať už je to skrz obraz na zdi, náhrdelník na krku, vesmírnou záložku v knize nebo skrze sociální sítě.

 

Děkuji, že jste součástí Domi wild art.

 2C1871E0-4D17-495F-BB1A-AA6DCDD792CD

 

Zpět do obchodu